Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Brytyjska Britannia i nowe zabepiecznia

2020-10-15
 Brytyjska Britannia i nowe zabepiecznia

Brytyjska Britannia i nowe zabepiecznia

Britannia to jeden z czołowych, brytyjskich produktów inwestycyjnych, bitych przez renomowaną mennicę The Royal Mint. Ten inwestycyjny produkt jest walorem wpisującym się w wielką szóstkę monet bulionowych, które są doskonale znane na całym świecie, a co więcej każda z nich posiada akredytację LBMA, czyli gwarancje najwyższego zabezpieczenia kapitału. Na rynku Britannia zadebiutowała w roku 1987 jako złota moneta produkowana w kilku wariantach wagowych. W roku 1997 wprowadzono na rynek srebrny wariant Britanni, natomiast w 2018 roku platynowy. Cechą charakterystyczną wszystkich monet z kolekcji jest jakość produkcji oraz jakość wykorzystywanego kruszcu, gdzie srebro jest bite w próbie 999, złoto w próbie 999.9, a platyna w próbie 999,5. W 2021 Britannia zadebiutuje w odświeżonej odsłonie – co konkretnie się zmieni w jej wizerunku?Britannia dziś

Klasyczny wzór to coś co w ostatnich latach cechuje Britannie BU. Jej rewers zdobi tytułowa Britannia, projektu Philipa Nathana. Wspomniany wizerunek od kilku lat ulega jedynie nieznacznym zmianom. Ponadto, na rewersie oprócz wizerunku tytułowej bogini znajduję się nazwa monety, rok emisji, waga oraz zawartość czystego kruszcu. Co do awersu to niezmiennie zdobi go wizerunek Królowej Elżbiety II - do roku 2014 projektu brytyjskiego rzeźbiarza Iana Ranka-Broadleya, natomiast od roku 2015 projektu Jodego Clarka. Stąd właśnie na awersie różnych roczników można odnaleźć inicjały „IRB” lub „J.C”. Na awersie monety znaleźć można również informacje o wartości nominalnej monety.Jakie zmieni się wizerunek Britanni na rok 2021?

Otóż sam wizerunek personifikacja Brytanii pozostanie bez zmian. W takim razie co się zmienia? Odpowiadając na to pytanie, należy spojrzeć na wzrost jaki zanotowała mennica The Royal Mint, w sektorze fałszerstwa. Plaga podróbek oraz ogólnodostępny wzrost technologiczny zmobilizowała brytyjskiego producenta metali szlachetnych do wprowadzenia innowacyjnych zabezpieczeń, czyniąc Britannie jedną z najlepiej chronionych monet bulionowych na świecie.

W celu osiągniecia najwyższego, możliwego poziomu zabezpieczanie, brytyjska mennica sięgnęła po laser pikosekundowy i uwydatniła faliste tło, które zdaję się poruszać w momencie obracania monety w dłoni. Sfałszowanie monet utrudniają również: wyryty laserowo mikrotekst na pasku biegnącym wewnątrz głównej granicy, soczewkowy obszar, który podobnie jak tło zmienia się podczas obracania monety (tym razem z kłódki w trójząb), zastosowanie techniki tynktury, a także szereg innych drobnych, misternie wykonanych szczegółów.

Kiedy można spodziewać się odświeżonej Britanni?

Premiera monety odbyła się w październiku 2020 i jest dostępna w sklepie metalelokacyjne.pl.

Niewątpliwie Britannia 2021 cieszyć się będzie dużym zainteresowaniem zarówno inwestorów jak i kolekcjonerów. Warto również dodać, iż dostępna będzie jednouncjowa moneta srebrna oraz moneta złota, dostępna w kilku wariantach wagowych - 1, ½ , ¼ i 1/10 uncji. O platynowej wersji brytyjskiego arcydzieła poinformujemy w późniejszych artykułach.

Pamiętaj, aby zawsze kupować produkty inwestycyjne u znanych oraz zaufanych dystrybutorów metali szlachetnych. W przypadku zakupu produktów pochodzących z The Royal Mint jak i z wielu innych to właśnie Metal Market Europe jest gwarantem bezpiecznej inwestycji.

Wprowadzone zabezpieczenia:

Efekt kątowy

Mikro tekst

Faliste tło

Zastosowanie techniki tynktury

pixel
Pokaż więcej wpisów z Październik 2020