Australijski Emu 1 uncja srebra 2018

Nowa moneta Australijski Emu 1 uncja 2018 w Metal Market Europe

Pierwsza 1 uncjowa moneta inwestycyjna z wizerunkiem Emu, która otwiera serię srebrnych monet Australian Emu. Monetę opublikowano w lutym 2018, a cały nakład liczący 30 000 sztuk wyprzedał się w ciągu 36h. Jest to ogromny sukces, który moneta zawdzięcza szalenie niezwykłej jakości wykonania i dbałości o każdy szczegół.

Srebrna moneta bulionowa wykonana została z wysokiej próby kruszcu, wynoszącej 9999. Moneta, jak każdy produkt mennicy Perth Mint, posiada gwarancję rządu Australii co do jej legalności, czystości próby oraz pochodzenia kruszcu, a także jest pełnoprawnym środkiem płatniczym na terenie Australii. Za wyłączną dystrybucję tej wyjątkowej monety bulionowej odpowiada firma Metal Market Europe.REWERS
Moneta przedstawia wizerunek emu, dumnie kroczącego pośród charakterystycznej flory Australii, a nad zwierzęciem znajduje się napis "Australian Emu". Emu to wyjątkowe zwierze, zajmuje zaszczytne miejsca w australijskim godle obok drugiego symbolu narodowego tego kraju, kangura. Na rewersie srebrnej monety znajduje się data emisji, waga i próba z jakiej została wykonana. W tle monety został umieszczono znak mennicy, literkę P, oznaczający miejsce produkcji.

AWERS
Awers ukazuje wizerunek królowej Wielkiej Brytanii Elżbiety II, nazwę państwa emitującego, nominał monety oraz imię królowej. Za projekt rewersu odpowiada Ian Rank-Broadley.

pixel