Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Godzilla vs. Kong, czyli niebanalna seria, której premiera miała miejsce w 2021 roku.

2021-03-29
Godzilla vs. Kong, czyli niebanalna seria, której premiera miała miejsce w 2021 roku.

Godzilla vs. Kong, czyli niebanalna seria, której premiera miała miejsce w 2021 roku.

Godzilla i King Kong to kultowe postaci świata filmu, które zyskały ogromną popularność na całym świecie. Wystąpiły w wielu produkcjach, a także ich późniejszych remake’ach i sequelach. Historię rozpoczął film z udziałem ogromnego goryla w reżyserii Meriana C. Coopera z 1933 roku. Godzilla zadebiutowała na ekranie nieco później, bo w 1954 roku. W 1962 roku Ishirō Honda doprowadził do pierwszego spotkania King Konga i Godzilli na ekranie – po raz pierwszy w kolorze i w panoramicznym obrazie. Rok później powstała amerykańska wersja filmu, jednak nie została on przyjęta równie dobrze jak japońska.Krótka historia kultowej produkcji

Pomysłów, by powrócić do kultowego filmu i pokazać na nowo starcia tytanów było co najmniej kilka. W planach miała to również wytwórnia Tōhō, która w 1992 roku chciała wydać remake swojego kultowego filmu i uczcić w ten sposób swoje 60-lecie. Batalia prawna o prawa autorskie do King Konga skutecznie jednak pokrzyżowała te plany.

Na dobre wieści miłośnicy Konga i Godzilli czekać musieli ponad 20 lat. W 2015 roku wytwórnia Legendary Pictures ogłosiła swoje plany dotyczące kontynuacji swoich megaprodukcji – „Kong: Wyspa Czaszki” i „Godzilla II: Król potworów” i zapowiedziała stworzenie filmu „Godzilla vs. Kong”. Zadanie powierzono Adamowi Wingardowi, jednak myli się ten, kto sądzi, że będzie to remake oryginalnej wersji. Zgodnie z zapowiedziami produkcji będzie to historia opowiedziana na nowo.

Prace nad scenariuszem rozpoczęły się już w marcu 2017 roku. Od listopada 2018 roku do kwietnia 2019 roku na Hawajach, w Australii i Hong Kongu realizowano zdjęcia. O efektach tych prac przekonamy się już wkrótce – premierę kinową oraz w HBO Max zaplanowano na koniec marca.

Monety upamiętniające premierę

Premierze filmu towarzyszy premiera bulionowych oraz kolekcjonerskich monet złotych i srebrnych z wizerunkami Konga i Godzilli. Ich oferta jest szeroka, ale jednocześnie mocno limitowana - stanowi tym samym niezwykle interesującą formę lokaty kapitału. Jakie monety znajdą się w ofercie?

Ofertę monet złotych tworzą dwie monety jednouncjowe o nominale 250 dolarów z wizerunkiem Godzili lub Koga na awersie i sceną starcia tytanów na odwrocie. Monety oferowane są w ochronnej kapsule, zamkniętej w eleganckiej, czarnej puszce. Każda limitowana do zaledwie 300 sztuk.

Wybór monet srebrnych jest znacznie szerszy, gdyż obejmuje:

• srebrne monety kolekcjonerskie (Proof), o nominale 2 dolarów (limitowane do 500 sztuk każda);
• srebrne monety BU, o nominale 2 dolarów, które są dostarczane w plastikowych slabach z motywem filmowym (limitowane do 25 tys. sztuk każda);
• srebrne monety BU, o nominale 2 dolarów, które są dostarczane bez jakiegokolwiek opakowania (limitowane do 25 tys. sztuk każda);
• cztery monety kolorowe, z wizerunkami Godzilli, Konga, Godzilli i Konga oraz Mechagodzilli, o nominale 2 dolarów, które są dostarczane w plastikowych slabach z motywem filmowym (limitowane do 10 tys. sztuk każda);
• zestaw dwóch srebrnych monet jednouncjowych, kolorowych, z wizerunkami Godzilli i Konga, zamknięte w eleganckim, czarnym etui (limitowane do 250 sztuk).

Dzięki tak szerokiej ofercie każdy inwestor, kolekcjoner i miłośnik kina znajdzie coś dla siebie.

pixel
Pokaż więcej wpisów z Marzec 2021

Polecane