Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Monety Star Wars – dobry pomysł na inwestycję?

2021-03-18
Monety Star Wars – dobry pomysł na inwestycję?

Monety Star Wars – dobry pomysł na inwestycję?

Inwestować w monety można na kilka różnych sposobów – wiele bowiem zależy od tego, co konkretnie będzie stanowić przedmiot inwestycji. Ciekawym przykładem są monety kolekcjonerskie/premium. W ich przypadku wpływ na stopę zwrotu z inwestycji ma nie tylko zmiana kursu kruszcu, z którego wykonano monetę, ale również ich wartość kolekcjonerska. Miłośników kina George’a Lucasa zainteresować mogą monety Star Wars. Ich oferta jest naprawdę szeroka i niezwykle atrakcyjna, więc żaden kolekcjoner nie powinien być zawiedziony. Czy warto inwestować w monety inspirowane Gwiezdnymi Wojnami?Monety Star Wars – z czego możesz wybierać?

Premiera Gwiezdnych Wojen miała miejsce w 1977 roku i bardzo szybko stała się popkulturowym fenomenem. Zaledwie trzy lata później do pierwszej części dołączyła druga - „Imperium kontratakuje”, a w 1983 roku trzecia – „Powrót Jedi”. W kolejnych latach kultowa trylogia doczekała się wielu sequeli, a wizerunki filmowych postaci do dnia dzisiejszego zdobią szereg najróżniejszych przedmiotów codziennego użytku.

Ogromna popularność Star Wars nie ominęła również rynku metali szlachetnych. Monety Star Wars pojawiły się na rynku już kilka lat temu, a ich kolekcja stale się rozrasta. Znaleźć je można chociażby w ofercie The Royal Mint czy New Zealand Mint. Bite są zwykle w niewielkich seriach, limitowanych do kilku tysięcy a często nawet kilkuset sztuk. W ofercie dostępnej na rynku coś dla siebie znajdą zarówno inwestorzy szukający monet złotych jak i srebrnych. Doskonały przykład stanowi Gwiazda Śmierci, dostępna jako jednouncjowa moneta złota, limitowana do zaledwie 500 sztuk oraz kilogramowa, wykonana z czystego srebra, limitowana do 299 sztuk.

W sprzedaży dostępne są również monety o nietypowych kształtach – monety w formie kart, banknotów lub sylwetek kultowych bohaterów Star Wars. Najczęściej srebrne lub srebrne z kolorowym stemplem, nadającym wyjątkowego charakteru - np. jednouncjowa, srebrna moneta The Rise of Skywalker - Rey™ czy mająca formę karty The Last Jedi. Jako monety kolekcjonerskie, monety Star Wars bardzo często oferowane są w eleganckich pudełkach lub etui z pleksiglasu, które pozwalają odpowiednio wyeksponować je na półce lub biurku.Czy warto włączyć monety Star Wars do swojej kolekcji?

Monety Star Wars to doskonały pomysł na prezent dla każdego miłośnika trylogii George’a Lucasa, a także interesująca możliwość lokaty kapitału. Monety wykonane są ze złota lub srebra wysokiej próby, często grawerowane, zdobione stemplem, a dodatkowo oferowane w niewielkim nakładzie. Wszystko to sprawia, że stanowią bardzo ciekawą alternatywę dla monet bulionowych.

Gwiezdne Wojny cieszą się ogromną i niesłabnącą popularnością na świecie, a wiele monet z kolekcji bitych w ubiegłych latach zostały już dawno wyprzedane. Istnieje zatem stosunkowo wysokie prawdopodobieństwo tego, że ich wartość kolekcjonerska w czasie będzie rosnąć. Może się zatem okazać, że stopa zwrotu z takiej inwestycji będzie o wiele wyższa aniżeli stopa zwrotu w inwestycję w srebrną czy złotą monetę bulionową.

pixel
Pokaż więcej wpisów z Marzec 2021