Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Często zadawane pytania

Pomoc w zakupach
Kto może kupować metale szlachetne Kto może kupować metale szlachetne

Kto i gdzie może dokonać zakupu?

Nasze produkty można zakupić w oddziale firmy w centrum Warszawy lub składając zamówienie przez sklep internetowy. Zarówno złoto jak i srebro (a także platynę, pallad oraz akcesoria) może kupić osoba fizyczna posiadająca pełną zdolność do czynności prawnych oraz osoba prawna.

Udokumentowanie swojej tożsamość Udokumentowanie swojej tożsamość

Czy przy zakupie metali szlachetnych trzeba się legitymować?

W przypadku odbioru towaru zamówionego i opłaconego przez Sklep Internetowy legitymujemy osoby go odbierające, aby mieć pewność, że Towar trafia we właściwe ręce. Dane te nie są do niczego wykorzystywane i nie są nigdzie przechowywane. W przypadku zakupu w oddziale i płatności na miejscu: - do kwoty 10 tys. euro, Klient nie musi się nam niczym legitymować - powyżej 10 tys. euro mamy obowiązek spisać dane Klienta z dowodu osobistego i przekazać informacje dotyczące transakcji Generalnemu Inspektorowi Informacji Finansowej zgodnie z Ustawą z dnia 16 listopada 2000 r. o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu (Dz. U. z 2010 r. Nr 46, poz. 276).

Jakie metale skupujemy Jakie metale skupujemy

Jakie złoto i srebro skupujemy? Od czego zależna jest cena?

Skupujemy złoto i srebro zakupione zarówno u nas jak i u innych dealerów. Aktualne ceny skupu można śledzić na naszej stronie internetowej poświęconej skupowi www.skupzlota365.pl. Cena zależna jest od aktualnych notowań giełdowych, rodzaju sprzedawanego towaru, rocznika, a także stanu zachowania.

Założenie konta Założenie konta

Czy założenie konta zobowiązuje mnie do dokonania zakupu? Absolutnie nie. Państwa konto będzie aktywne tak długo jak Państwo chcą i w każdej chwili może zostać usunięte.

Ceny zawierają Vat Czy ceny zawierają Vat

Ceny produktów podane są brutto. W przypadku złota, produkt ten jest zwolniony z podatku VAT. Wyroby ze srebra, platyny, palladu i akcesoria obarczone są ustawowym podatkiem w wysokości 23% VAT.

Autentyczność monety Autentyczność monety

Jak sprawdzić autentyczność monety?

Weryfikacji autentyczności monety najłatwiej dokonać za pomocą linijek menniczych. Są to linijki zawierające otwory odpowiadające wymiarom odpowiednich monet. Do sprawdzania autentyczności monet przyda się także waga. Jeżeli zgadza się waga, średnica oraz szerokość monety możemy być prawie pewni, że moneta jest autentyczna.

Zasada działania linijek menniczych opiera się na fakcie, że nie jest możliwe podrobienie wszystkich parametrów złotej monety. Jeżeli waga fałszywej monety byłaby odpowiednia, średnica lub szerokość nie będą się zgadzały. Doskonałym sposobem na sprawdzenie monety jest użycie spektrometru, dzięki któremu możemy "przejrzeć monetę na wylot", tj. zbadać zawartość kruszcu.

Kto i gdzie możne kupować metale szlachetne? Kto i gdzie możne kupować metale szlachetne?

Nasze produkty można nabyć w sklepie stacjonarnym, w oddziale firmy w centrum Warszawy lub składając zamówienie online, w sklepie internetowym. Zarówno złoto jak i srebro (a także platynę, pallad oraz akcesoria) może kupić osoba fizyczna posiadająca pełną zdolność do czynności prawnych przedsiębiorca na prawach konsumenta h oraz osoba prawna.

Certyfikaty monet Certyfikaty monet

Światowi, akredytowani producenci złotych i srebrnych monet rzadko wystawiają do nich certyfikaty. Nie robią tego, ze względu na to, że monety bulionowe nie posiadają numerów seryjnych, dlatego nie ma możliwości powiązania konkretnej monety z konkretnym certyfikatem.

Certyfikaty sztabek Certyfikaty sztabek

Sprzedawane przez Metal Market sztabki złota znajdują się w plastikowych opakowaniach zwanych CeriPackami, które same w sobie są właśnie certyfikatem. Na opakowaniu widnieje nazwa producenta, waga sztabki, próba złota oraz numer seryjny sztabki. Do sztabek o gramaturze powyżej 250 g złota mogą być dostarczane papierowe certyfikaty.

Bez certyfikatu złota Bez certyfikatu złota

Jeśli złoto nie posiada cetyfikatu skąd pewność, że jest ono autentyczne?

Metal Merket jest autoryzowanym dealerem metali inwestycyjnych. Od 10 lat budujemy zaufanie naszych klientów niezawodnością i najlepszymi cenami na rynku. Jesteśmy oficjalnym dystrybutorem światowych mennic tj. The Perth Mint, Royal Canadian Mint, South African Mint, The Royal Mint, Austrian Mint, Royal Australian Mint, IGR, Metalor, Lithuanian Mint, Presburg Mint, NZPost, Scottsdale Mint, New Zeland Mint i wiele innych. Przy zakupie złota w naszej placówce stacjonarnej przy ul. Wiejskiej 11/1 w Warszawie oferujemy darmową możliwość weryfikacji złota profesjonalnymi i certyfikowanymi urządzeniami.

Co można zakupić
Zakupić monetę Zakupić monetę

Dlaczego warto kupić monetę?

Ceny monet bulionowych są nieco wyższe niż sztabek o tej samej gramaturze. Wynika to z wyższych kosztów produkcji monet. Lokowanie pieniędzy w monety poleca się w szczególności inwestorom, którym zależy na dużej płynności. Łatwość weryfikacji autentyczności sprawia, że monety - zwłaszcza te popularne - można sprzedać od ręki w dowolnym miejscu na świecie. Monety są dobrym rozwiązaniem dla osób, które cenią sobie zarówno wartość inwestycyjną jak i numizmatyczną. W przypadku niektórych walorów coroczne zmiany wizerunku monety powodują, że zyskuje ona na wartości kolekcjonerskiej.

Kupić sztabkę Kupić sztabkę

Dlaczego warto kupić sztabkę?

Ze względu na niższy koszt produkcji, sztabki są najtańszą formą inwestowania w metale. Lokowanie pieniędzy w sztabki poleca się szczególnie dla inwestycji długoterminowych, nastawionych na większe zyski. Jednocześnie warto zaznaczyć, że sztabki są poręczniejsze w przechowywaniu niż monety. W przypadku srebrnych sztabek możemy mieć niemal 100% pewność, że nie pokryją się one żadnych nalotem - w przeciwieństwie do srebrnych monet.

pixel