Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Przeychowywanie

Przechowywanie
w Metal Market

Oferujemy wygodną usługę przechowywania metali szlachetnych w wyspecjalizowanym skarbcu.

SREBRO
1,00 1 oz / dzień

1 rok 365  zł

ZŁOTO
10,00 1 oz / dzień

1 rok 3650  zł

PLATYNA
10,00 1 oz / dzień

1 rok 3650 zł

PALLAD
10,00 1 oz / dzień

1 rok 3650 zł

MIEDŹ
0,10 1 oz / dzień

1 rok 36.5 zł

Szanowni Klienci, informujemy, że z dniem 01.04.2022 r. zmieniły się zasady usługi odbiór osobisty oraz przechowywanie w Skarbcu.
1 Uncja Trojańska = 31,103 g
Minimalna opłata za przechowywanie wynosi 15 zł.

Przechowywanie jeszcze nigdy nie było tak proste i bezpieczne

  • Przechowanie zgodne z najwyższymi standardami bezpieczeństwa dla metali szlachetnych
  • Elastyczny dostęp do depozytu
  • Swoboda i łatwość odsprzedaży Twoich monet i sztabek w dowolnym momencie

Przechowywanie w Metal Market Europe

Oferujemy wygodną usługę przechowywania metali szlachetnych w wyspecjalizowanym skarbcu. Co to oznacza? Gdy potrzebujesz dodatkowej ochrony i ubezpieczenia dla swojej kolekcji, a nie posiadasz dedykowanych rozwiązań zapewniających bezpieczeństwo, my ofertujemy właściwe rozwiązanie dla Ciebie.
Z naszej usługi możesz korzystać tak długo, jak tylko tego potrzebujesz.

Metal Market Europe sp. z o.o to doświadczony dealer, który działa na rynku międzynarodowym od lat. Rozumiemy Państwa potrzeby i dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić kompleksowe rozwiązania dotyczące zakupu, sprzedaży oraz przechowywania metali szlachetnych.

Kalkulator opłat przechowywania

Srebro Cena: 1,00 zł - 1 oz/dzień

Złoto Cena: 10,00 zł - 1 oz/dzień

Platyna Cena: 10,00 zł - 1 oz/dzień

Pallad Cena: 10,00 zł - 1 oz/dzień

Miedź Cena: 0,10 zł - 1 oz/dzień

Jak działa przechowywanie w Metal Market Europe

Złożenie zamówienia Online

Czytaj więcej...

Przyjście do placówki

Czytaj więcej...

Proces przechowywania
produktów

Wszystkie powierzone przez Państwa produkty są przechowywane w chronionym skarbcu. Miejsce przechowywania jest w pełni ubezpieczone i podlega okresowym audytom.

Odbiór
depozytu

Czytaj więcej...

Odsprzedaż
depozytu

Czytaj więcej...

Najczęściej zadawane pytania

Czym jest usługa przechowania / depozyt?

Usługa Depozytu jest to powierzanie wybranych walorów na warunkach określonych w umowie depozytowej, jaką zawiera ze sobą depozytariusz, czyli podmiot przechowujący depozyt oraz deponent, który powierza swoje dobra na przechowanie.

Czy mogę łączyć zamówienia przechowywane w Skarbcu?

Łączenie zamówień w przypadku wybrania usługi przechowywanie w Skarbcu nie jest możliwe. Każde zamówienie traktowane jest jako indywidualna i odrębna transakcja, opłata manipulacyjna zostanie doliczona każdorazowo niezależnie od wartości zamówienia.

Jakie dobra mogę przekazać na przechowanie?

Świadczona usługa przechowania, dotyczy monet oraz sztab lokacyjnych wykonanych ze złota, srebra, platyny i palladu. Dla klientów Metal Market Europe dodatkowo przechowujemy: rod, ruten, iryd, miedź, aluminium, tytan oraz cynk.

Jaki dokument upoważnia mnie do zawarcia umowy ze sklepem?

Aby wycofać swoje walory z depozytu, wystarczy nas powiadomić. Specjalista Metal Market Europe przygotuje produkty do wydania. Możliwe jest również dostarczenie walorów do wskazanej osoby lub pod konkretny adres. Informacja dotycząca odebrania depozytu powinna zostać wysłana drogą mailową przez Klienta nie krócej niż, na trzy dni robocze przed planowanym odbiorem.

Jak jest pobierana opłata?

Opłata jest wyliczana w momencie zgłoszenia chęci odbioru depozytu. Należną kwotę można opłacić gotówką w placówce sklepu bądź poprzez przelew bankowy.

Czy mogę sprzedać metale szlachetne, które przechowuje w skarbcu, bezpośrednio do Metal Market Europe?

Tak. Aby dokonać procedury odsprzedaży przedmiotu depozytu zapraszamy bezpośrednio do naszej placówki stacjonarnej przy ul. Wiejskiej 11/1 w Warszawie w godzinach pracy biura.

Przelicznik gramatur

Za pierwszy rok przechowywania metalu inwestycyjnego nie są pobierane żadne opłaty. Dopiero po roku naliczana jest opłata (według podanego cennika). Inwestycja jest zwolniona z podatku vat, ponieważ zakupione srebro znajduje się fizycznie w magazynie bezcłowym i nie ma możliwości jego przewiezienia do Polski.

Wymagania techniczne dla Standard Good Delivery

Niniejsza tabela przedstawia parametry wagowe, które są wykorzystywane przy wycenie depozytu.

Gram Uncja
1g 0,032oz
31.103g 1oz
1kg 32.150oz
100g 3.215oz
3110,347g 100oz
31,103kg 1000oz

Kiedy mogę odebrać swój depozyt?

Aby wycofać swoje walory wystarczy nas powiadomić, specjalista Metal Market Europe zorganizuje ich wydanie. Możliwe jest również dostarczenie do wskazanej osoby lub adresu. Informacja dotycząca odebrania depozytu powinna zostać wysłana drogą mailową przez klienta nie krócej niż, na trzy dni robocze przed planowanym odbiorem.

Ubezpieczenie

Ubezpieczenie pokrywa 100% wartości powierzonych produktów. Ubezpieczycielem jest wyspecjalizowany podmiot świadczący tego typu usługi. Koszt ubezpieczenia wliczony jest do opłaty depozytowej.

Czy powierzony depozyt jest bezpieczny?

Tak. Bezpieczeństwo powierzonych produktów ma dla nas największe znaczenie, dlatego zawarliśmy wyłączną umowę z firmą, której nazwa i reputacja są synonimem bezpieczeństwa. Wszystkie produkty przechowywane przez Metal Market Europe sp. z o.o są w pełni chronione przed fizyczną utratą, kradzieżą lub uszkodzeniem, przez cały czas trwania umowy. Jest to znacząca zaleta w stosunku do przechowywania metali szlachetnych w sejfie bankowym, gdzie zawartość jest nieznana i nieubezpieczona.

Sposób przechowywania depozytu

Wszystkie produkty klientów są całkowicie oddzielone oraz przydzielone do indywidualnego subkonta. Powierzone walory są przechowywane w sejfach, które są niezależne od banków.

Sposób pakowania

Wszystkie przekazane metale szlachetne są pakowane w bezpieczne koperty. Po zamknięciu koperty nie ma możliwości jej otwarcia. Dodatkowo każde opakowanie posiada indywidualny numer weryfikacyjny.

Czym jest opłata minimalna?

Opłata minimalna jest to podstawowy koszt związany z przechowywaniem Państwa metali szlachetnych. Każdy metal podlega osobnej opłacie.


Masz dodatkowe pytania lub chcesz uzyskać dodatkowe informacje?

pixel