Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Strefa wiedzy

Strefa wiedzy
Certipack/certicard Certipack/certicard

CertiPack/ CertiCard, jest to specjalne opakowanie sztabek inwestycyjnych opatrzone certyfikatem potwierdzającym autentyczność towaru. Otwarcie CertiPacku, czyli naruszenie opakowania, równoznaczne jest z uszkodzeniem sztabki, co może spowodować problemy przy późniejszej odsprzedaży. Warto więc zadbać o jak najlepsze zabezpieczenie zakupionego Towaru.

Monety bulionowe Monety bulionowe

Monety bulionowe (monety lokacyjne, inwestycyjne) – monety z metali szlachetnych (głównie ze złota, srebra, platyny, palladu) bite na cele inwestycyjne, czyli lokatę kapitału – zobacz: bulionizm. Monety te niekiedy nie mają zadeklarowanej wartości nominalnej, a zamiast nominału podana jest zawartość kruszcu, np. 1 uncja (t oz). Nakład zwykle nie jest ograniczony i zależy od popytu.

Cena spot Cena spot

Jakie złoto i srebro skupujemy? Od czego zależna jest cena?

Cena SPOT, to wartość rynkowa kruszcu. Ceny SPOT metali szlachetnych w znacznej mierze uzależnione są m.in. od zasobów naturalnych, kosztu ich wydobycia, ilości danego kruszcu na rynku oraz od sytuacji na rynkach (m.in. wartość dolara). Do ceny SPOT dochodzi jeszcze koszt dostarczenia na rynek.

Złoto i srebro kolekcjonerskie oraz inwestycyjne
Złote i srebrne monety kolekcjonerskie Złote i srebrne monety kolekcjonerskie

Złote i srebrne monety kolekcjonerskie

Mają wysoką wartość ze względu na zastosowany kruszec i są zwolnione z podatku VAT oraz podatku od zysków kapitałowych, tzw. podatku Belki. W ofercie naszego sklepu znaleźć można nie tylko monety złote, ale również srebrne monety bulionowe. To ciekawe walory, które będą znakomitym uzupełnieniem kolekcji i świetnie nadają się na prezent.

Trudno o lepszą inwestycję lub uzupełnienie kolekcji numizmatów niż zakup złotych monet inwestycyjnych.

Ceny złotych monet w naszym sklepie są niezwykle atrakcyjne, co sprawia, że można pozwolić sobie na ich zakup zarówno w charakterze upominku, jak również inwestycji. Złota moneta jest znakomitą lokatą dla kapitału, ponieważ nabierze wartości na przestrzeni lat. Srebrne monety w naszym asortymencie są odpowiednio tańsze, ale również można potraktować je jako lokatę na przyszłość. Srebrne monety inwestycyjne zyskują na wartości nie tylko ze względu na zmiany cen kruszcu, ale także z uwagi na to, jaki prezentują wzór, z jakiej mennicy pochodzą i z jakiego są rocznika. W naszym asortymencie można znaleźć najpiękniejsze i najciekawsze okazy monet bulionowych z różnych roczników i o różnorodnej gramaturze: 1 uncja, 1/2 uncji, 1/10 uncji oraz w wielu innych wariantach.

Monety kolekcjonerskie z platyny, palladu i miedzi Monety kolekcjonerskie z platyny, palladu i miedzi

Najpopularniejszymi monetami bulionowymi są srebrne i złote monety, ale nie brak zwolenników pozostałych kruszców. W ofercie naszego sklepu nie mogło więc zabraknąć monet miedzianych, platynowych i z palladu.

Miedziane monety mają swój niepowtarzalny urok. Nie są tak cenne, jak okazy ze złota lub platyny, ale będą świetnym uzupełnieniem kolekcji numizmatów. Monety z palladu także należą do rzadkości, co podnosi ich rangę w oczach kolekcjonerów i sprawia, że są niezwykle poszukiwanymi okazami. Najcenniejsze walory to, oczywiście, monety platynowe, które również można znaleźć w naszym asortymencie.

Inwestycyjne sztabki z cennych kruszców Inwestycyjne sztabki z cennych kruszców

Kolekcjonowanie monet to prawdziwa przyjemność, ale inwestorzy często preferują zakup sztabek. W ofercie sklepu metalelokacyjne.pl można znaleźć szeroki wybór sztabek z różnych kruszców i o różnorodnych gramaturach: 1 gram, 5 gramów, 10 gramów, 100 gramów, 1 uncja i w wielu innych wariantach.

Sztabka złota lub sztabka srebra mogą być doskonałymi inwestycjami na przyszłość. Szczególnie ciekawą inwestycją może być platyna, która jest aktywem charakteryzującym się dużą płynnością i odpornością na inflację w okresie spowolnienia gospodarczego. Sztabka platyny to cenny nabytek inwestycyjny, który cieszy się coraz większą popularnością wśród inwestorów.

Kruszce, które są oferowane w formie sztabek, to nie tylko złoto, srebro i platyna, ale również pallad. Sztabki palladu są dostępne zarówno w formie pojedynczych produktów, jak również w zestawach niewielkich sztabek kolekcjonerskich oraz w formie multigramów.

Wszystkie te przedmioty można znaleźć w asortymencie naszego sklepu. Ich jakość jest gwarantowana przez mennice, które posiadają akredytację LBMA. Monety oraz sztabki inwestycyjne są wysyłane w bezpiecznych opakowaniach, tzw. Certipack (certyfikat producenta, który gwarantuje autentyczność zakupionego waloru), by mogły dotrzeć do nabywców w perfekcyjnym stanie menniczym pod wskazany adres.

Monety
Złote monety Złote monety

Złoto uznawane przez większość za najbardziej szlachetny kruszec. Poza walorami estetycznymi jest też doskonałą lokatą kapitału, która jak uważa wielu inwestorów, zabezpieczy nasze pieniądze na czas kryzysu. Wiadomo, że złoto zawsze będzie w cenie, ostatnie notowania tylko potwierdzają tę tezę. Warto inwestować w ten kruszec zwłaszcza w fizyczne złoto. W naszym sklepie zebraliśmy wyjątkowe i piękne złote monety, które dodatkowo są doskonałą inwestycją długo i krótkoterminową, która zabezpieczy Państwa portfel inwestycyjny.

Wszystkie monety z naszej oferty pochodzą od znanych i cenionych światowych mennic. Dzięki temu stanowią bezpieczny sposób na ulokowanie kapitału (mamy pewność co do wagi oraz czystości kruszcu) oraz uświetnienie niejednej kolekcji numizmatycznej. Każda z oferowanych monet bulionowych jest unikatowa. Niektóre z nich mają status legalnego środka płatniczego w kraju emitenta.

Najbardziej znaną wśród monet lokacyjnych jest Krugerrand, produkowana przez Rand Rafinery. Występuje w gramaturze 1 oz, 1/2 oz, 1/4 oz, 1/10 oz oraz 1/50 oz. Na awersie monety znajduje się podobizna prezydenta Paula Krugera, zaś na rewersie ukazano symbol Afryki Południowej, czyli antylopę springbok. Australijski Kangur, moneta wyprodukowana po raz pierwszy w 1987 roku. Na początku rewers monety ukazywał australijski samorodek, jednak w 1989 roku postanowiono zamienić go na inny symbol, lepiej kojarzony z Australią, kangura. Moneta Australijski Kangur to wyjątkowa moneta. Rewers monety ulega corocznym zmianom, a nakład jest ograniczony.

Kolejną najchętniej kupowaną przez inwestorów i kolekcjonerów złotą monetą jest Kanadyjski Liść Klonowy, produkowaną w Royal Canadian Mint. Moneta charakteryzuje się dużą płynnością, dlatego później nie ma problemu przy ewentualnej odsprzedaży. Od kilku lat kanadyjska mennica zabezpiecza swoje monety przed fałszowaniem specjalnym znakiem w kształcie liścia klonowego, symbolu Kanady. Jako jedyni w Polsce posiadamy unikatowy system Bullion DNA, który pozwala na przeprowadzenie uwierzytelniania Liści Klonowych. Złota moneta Kanadyjski Liść Klonowy jest dostępna w naszym sklepie w gramaturach: 1 oz, 1/2 oz, 1/4 oz, 1/10 oz oraz 1/20 oz. Co ciekawe moneta Kanadyjski Liść Klonu stała się jedną z najbardziej pożądanych monet na rynku inwestycyjnym w okresie apartheidu w Afryce, dlatego że Krugerrand nie był wówczas ogólnodostępny.

Wiedeński Filharmonik, to kolejna popularna spośród złotych monet. Produkowana w Austrii, dostępna jest w wadze: 1 oz, ½ oz, ¼ oz, 1/10 oz, a także 1/25 oz. Była pierwszą monetą bulionową wyemitowaną w euro. Złote monety są popularną formą inwestowania w fizyczne złoto. Zapewniają wysokie bezpieczeństwo inwestycji przy jednocześnie dużej elastyczności. Jak już wspomnieliśmy charakteryzuje je wysoki wskaźnik płynności, a także podzielności inwestycji i mobilność. Monety ze złota to również doskonały pomysł na prezent.

Srebrne monety Srebrne monety

Drugim po złocie najchętniej kupowanym metalem jest srebro. Zaletą monet ze srebra jest ich przystępna cena, a więc w krótkim okresie można stworzyć pokaźny portfel inwestycyjny. Ponadto srebro ma zastosowanie w przemyśle oraz jubilerstwie, a zapotrzebowanie na ten kruszec jest wysokie, dzięki temu opłaca się inwestować w monety produkowane ze srebra. Oferujemy Państwu kolekcję pięknych i unikalnych srebrnych monet, których zakup będzie nie tylko doskonałą inwestycją, ale również uświetnieniem kolekcji. Monety, które sprzedajemy posiadają status legalnego środka płatniczego w kraju, gdzie zostały wybite. Do najpopularniejszych srebrnych monet bulionowych należą Kanadyjski Liść Klonu, Wiedeński Filharmonik, Australijski Kangur, a także Amerykański Orzeł (srebrna moneta, która uznana została za najpiękniejszą monetę w Stanach Zjednoczonych). Do najczęściej kupowanych monet należą te o wadze 1 uncji. Srebrne monety, które Państwu prezentujemy wyróżniają się unikatowym wyglądem. Niektóre przedstawiają symbole kraju, w którym są produkowane, czyli np. Australijski Kangur z mennicy The Perth Mint, Amerykański Orzeł wybijany w United States Mint, czy Kanadyjski Liść Klonowy, który jest produkowany w Royal Canadian Mint.

Do wyjątkowych monet należy seria Bestii Królowej. Za emisje monet odpowiada The Royal Mint. Srebrne monety z tej serii przedstawiają zwierzęta i mityczne stwory związane z anglosaskimi podaniami, znajdujące się w herbach. Na monetach znajdziemy smoka, jednorożca, gryfa oraz lwa. Monety te szczególnie polecamy kolekcjonerom oraz inwestorom.

Zachęcamy Państwa do zapoznania się z monetami produkowanymi przez wspomnianą wcześniej mennicę The Perth Mint, serią srebrnych monet Kookaburra i Koala. Zaprojektowane z dbałością o szczegóły, pakowane fabrycznie w dedykowane plastikowe kapsle, które zabezpieczają monety przed uszkodzeniem i utratą wartości. Monety z tej serii mogą być uświetnieniem kolekcji monet, ale również są doskonałym sposobem na ulokowanie pieniędzy.

Inne monety Inne monety

Kolekcjonowanie monet to prawdziwa przyjemność, ale inwestorzy często preferują zakup sztabek. W ofercie sklepu metalelokacyjne.pl można znaleźć szeroki wybór sztabek z różnych kruszców i o różnorodnych gramaturach: 1 gram, 5 gramów, 10 gramów, 100 gramów, 1 uncja i w wielu innych wariantach.

Sztabka złota lub sztabka srebra mogą być doskonałymi inwestycjami na przyszłość. Szczególnie ciekawą inwestycją może być platyna, która jest aktywem charakteryzującym się dużą płynnością i odpornością na inflację w okresie spowolnienia gospodarczego. Sztabka platyny to cenny nabytek inwestycyjny, który cieszy się coraz większą popularnością wśród inwestorów.

Kruszce, które są oferowane w formie sztabek, to nie tylko złoto, srebro i platyna, ale również pallad. Sztabki palladu są dostępne zarówno w formie pojedynczych produktów, jak również w zestawach niewielkich sztabek kolekcjonerskich oraz w formie multigramów.

Wszystkie te przedmioty można znaleźć w asortymencie naszego sklepu. Ich jakość jest gwarantowana przez mennice, które posiadają akredytację LBMA. Monety oraz sztabki inwestycyjne są wysyłane w bezpiecznych opakowaniach, tzw. Certipack (certyfikat producenta, który gwarantuje autentyczność zakupionego waloru), by mogły dotrzeć do nabywców w perfekcyjnym stanie menniczym pod wskazany adres.

Sztabki
Złote sztabki Złote sztabki

Jednej, doskonałej metody na pomnożenie kapitału nie ma. Jednak istnieje wiele sposobów inwestowania. Osoby z dużym potencjałem finansowym mogą zainwestować np. w złoto, ten cenny kruszec jest najczęściej kupowanym metalem szlachetnym. Zakup złota fizycznego jest uważany za doskonały sposób na dywersyfikację kapitału. Dla osób chcących dokonać dużych inwestycji polecamy zakup złotych sztabek. Być może cechują się mniejszą płynnością niż monety wykonane z tego kruszcu, ale kupno sztabek bywa tańsze niż zakup takiej samej ilości złota w formie monet.

Przed planowanym zakupem sztabek złota należy zwrócić uwagę na ich wagę oraz próbę kruszcu (najcenniejsze, to te które posiadają najwyższą próbę złota). Dodatkowym walorem jest ich wygląd. Oferujemy wiele unikalnych sztabek, które zainteresują najwybredniejszych kolekcjonerów. Szczególnie polecamy serię sztabek produkowanych przez mennicę PAMP. Do najciekawszych należy seria Lunar zainspirowana chińskim kalendarzem księżycowym oraz seria z wizerunkiem Fortuny.

Srebrne sztabki Srebrne sztabki

Poszukiwanie alternatywnych sposobów inwestowania kapitału ma na celu zabezpieczenie go na wypadek krachu na giełdzie czy różnych zawirowań politycznych. Srebro od zawsze wzbudzało zainteresowanie inwestorów. A kupno tego kruszcu może być świetnym sposobem na dywersyfikację portfela inwestycyjnego. Srebro jest wykorzystywane w przemyśle motoryzacyjnym oraz w elektronice. Popyt na srebro według prognoz rynkowych będzie rósł, co oznacza wzrost ceny tego kruszcu. W przypadku, gdy posiadamy duży kapitał, który chcemy zainwestować w fizyczne srebro, to najlepszym wyborem będą sztabki, ponieważ ich zakup jest bardziej opłacalny cenowo niż inwestowanie w srebrne monety.

W sklepie metalmarket.eu oferujemy sztabki srebra o różnej wadze (najpopularniejsze wśród klientów są sztabki o wadze 1 uncji). Większość z nich posiada certyfikat wydany przez LBMA. Dzięki któremu możemy sprzedać je wszędzie tam, gdzie prowadzona jest sprzedaż sztabek lokacyjnych, a uzyskana cena będzie odpowiednio wyższa niż cena sztabki bez certyfikatu LBMA.

Szczególnie polecamy zakup serii Lunar, inspirowanej chińskim kalendarzem księżycowym. Równie piękna jest seria sztabek z wizerunkiem Fortuny, produkowanych od początku istnienia szwajcarskiej mennicy PAMP. Sprzedawane przez nas sztabki posiadają certyfikację LBMA (London Bulion Market Association). Wydawaną przez stowarzyszenie, które nadzoruje przestrzeganie określonych wymogów jakościowych oraz zasad bezpieczeństwa na Londyńskim Rynku Kruszców (London Bulion Market). Kupno sztabki wyprodukowanej przez mennicę znajdującej się na liście LBMA (Good Delivery List) daje pewność jej późniejszej odsprzedaży (na całym świecie, wszędzie tam, gdzie prowadzony jest obrót sztabkami lokacyjnymi). Natomiast cena jaką się uzyska będzie najwyższą możliwą, tzn. będzie wyższa od ceny sztabek nie posiadającej akredytację LBMA.

Pakiety sztabki i monety
Monety w pakietach Monety w pakietach

Dawniej metale szlachetne były podstawowym środkiem rozliczeniowym, były pożądane ze względu na swoje właściwości, a także walory estetyczne. Obecnie metale szlachetne, jak sama nazwa wskazuje, uważane są za cenne. M.in. ze względu na możliwość ich wymiany, a także ze względu na rzadkość występowania. Wykorzystuje się je na większą skalę w przemyśle oraz są przedmiotem obrotu na rynkach finansowych, a ich cena uzależniona jest od siły podaży i popytu czy nastrojów inwestorów.

Inwestowanie w metale szlachetne może być bardzo opłacalne, dodatkowo pomaga w dywersyfikacji portfela inwestycyjnego, a im bardziej rozbudowana strategia, tym mniejsza obawa utraty zainwestowanych środków. Inwestycja w metale szlachetne, jest uważana obecnie za jedną z mniej ryzykownych form lokowania kapitału. Nawet jeśli ich cena w określonym przedziale czasowym jest w trendzie spadkowym, to są uniwersalnym i ponadczasowym depozytem, który zawsze będzie dobrym zabezpieczeniem portfela inwestycyjnego. Ponadto kryzysy i zawirowania na rynkach finansowych jedynie umacniają ich pozycję. Im bardziej niespokojna sytuacja na rynku, tym wyższa jest ich cena.

W naszej ofercie znajdą Państwo pakiety inwestycyjne składające się z monet bulionowych popularnych produktów. Popularność jest gwarancją bezpiecznej inwestycji. Wszystkie nasze monety inwestycyjne posiadają gwarancję rządu w kraju, w którym zostały wyprodukowane co do ich wagi oraz czystości kruszcu. Oferta pakietów inwestycyjnych skierowana jest do inwestorów poszukujących alternatywnych form inwestowania oraz chcących zakupić większą ilość monet bulionowych. Osoby chętne do zakupu pakietów monet inwestycyjnych zapraszamy do kontaktu z naszymi doradcami na adres info@metalmarket.eu oraz pod numerem telefonu +48 22 623 85 61.

Sztabki w pakietach Sztabki w pakietach

Jak inwestować w złoto i srebro? Co wybrać? Monety bulionowe czy sztabki lokacyjne? W przypadku, gdy dysponujemy większą ilością kapitału, to najlepszym wyborem są sztabki. Z myślą o inwestorach przygotowaliśmy pakiety sztabek inwestycyjnych.

W naszej ofercie znajdą Państwo pakiety inwestycyjne składające się ze sztabek naszych najpopularniejszych produktów, od renomowanych mennic. Ich popularność jest gwarancją bezpiecznej inwestycji. Wszystkie sztabki w pakietach posiadają gwarancję rządu w kraju, w którym zostały wyprodukowane co do ich wagi oraz czystości kruszcu. Sztabki posiadają certyfikację LBMA (London Bulion Market Association). Wydawaną przez stowarzyszenie, które nadzoruje przestrzeganie określonych wymogów jakościowych oraz zasad bezpieczeństwa na Londyńskim Rynku Kruszców (London Bulion Market). Kupno sztabki wyprodukowanej przez mennicę znajdującej się na liście LBMA (Good Delivery List) daje pewność jej późniejszej odsprzedaży (na całym świecie, wszędzie tam, gdzie prowadzony jest obrót sztabkami lokacyjnymi). Natomiast cena jaką się uzyska będzie najwyższą możliwą, tzn. będzie wyższa od ceny sztabek nie posiadającej akredytację LBMA. W naszym sklepie uzyskają Państwo najlepsze ceny na złote i srebrne sztabki inwestycyjne w pakietach. Zapraszamy do kontaktu telefonicznego pod numerem telefonu +48 22 623 85 61.

pixel