Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Giants of the Ice Age

2020-06-15
Giants of the Ice Age

Giants of the Ice Age to nowa seria monet bulionowych poświęcona największym zwierzętom żyjącym w epoce lodowcowej. Ile kosztują jej poszczególne pozycje? Jaką mają wagę? Czy warto je kupić?Seria Giants of the Ice Age ma liczyć łącznie osiem monet, których emisja potrwa 4 lata. Monety będą ukazywać się w latach 2019-2022 w tempie dwie na rok, a za produkcję każdej z nich będzie odpowiadać mennica Leipziger Edelmetall Verarbeitung. Dotychczas na rynku pojawiły się trzy monety z kolekcji: Mamut Włochaty, Jeleń Olbrzymi oraz Tygrys Szablozębny. Czwarta trafi do sprzedaży jeszcze pod koniec tego roku.Ogólna charakterystyka złotych i srebrnych monet
Giants of the Ice Age

Monety bulionowe z serii Giants of the Ice Age są produkowane z czystego złota i srebra, a co za tym idzie, mogą stanowić sposób na bezpośrednią inwestycję w kruszec. Ponieważ jednak posiadają wysokie walory estetyczne i wartość kolekcjonerską, są droższe niż popularne złote i srebrne monety bulionowe o tej samej wadze. Dlatego też, powinny zainteresować przede wszystkim tych inwestorów, którzy dobrze rozumieją specyfikę tego typu produktów oraz wyczuwają trendy kolekcjonerskie. Co oczywiste, powinni zwrócić na nie uwagę również kolekcjonerzy, którzy poszukują do swoich kolekcji nowych, wartościowych okazów o oryginalnej tematyce.

Monety serii Giants of the Ice Age są wybijane na zlecenie banku centralnego Ghany i stanowią pełnoprawny środek płatniczy w tym kraju. Z tego względu na awersie każdego egzemplarza widnieją: herb Ghany, napis „Republic of Ghana” oraz nominał. Rewers przedstawia natomiast: wizerunek zwierzęcia, któremu poświęcona jest dana moneta, miniaturowe symbole ośmiu gigantów epoki lodowcowej, a także oznaczenie i próbę kruszcu.

Każda moneta z serii Giants of the Ice Age będzie dostępna w trzech wariantach, różniących się parametrami oraz oczywiście ceną.

Złote monety Giants of the Ice Age – waga, nakład i pozostałe parametry

Wszystkie osiem złotych monet Giants of the Ice Age to jednouncjowe (1 oz = 31,1 gramów) wyroby mennicze wytwarzane z czystego złota próby 999,9. Każda z nich zostanie wykonana w stemplu lustrzanym i będzie miała średnicę 38,6 mm oraz rant ząbkowany. Będzie również posiadać nominał w wysokości 500 GHS (Cedis ghańskich) i charakteryzować się niskim nakładem, sięgającym raptem 1 000 sztuk.

Giants of the Ice Age – cena monet

Ceny monet Giants of the Ice Age podlegają zmianom i zależą od kilku różnych czynników. Decyduje o nich nie tylko rodzaj monety, ale również bieżące ceny złota i srebra, czy też marża sprzedawcy. Obecnie, wyprodukowane dotychczas trzy monety z serii są dostępne za około 120-140 zł (srebrne monety jednouncjowe), 3400-3600 zł (srebrne monety jednokilogramowe) oraz 7500-8000 zł (złote monety). Przyszłe ceny wyprodukowanych już monet, jak również pięciu pozostałych pozycji z kolekcji, będą zależały przede wszystkim od ceny kruszców oraz zainteresowania inwestorów.

Każda moneta z serii Giants of the Ice Age będzie dostępna w trzech wariantach, różniących się parametrami oraz oczywiście ceną.

Monety z serii Giants of the Ice Age – gdzie kupić?

Każdą udostępnioną już monetę z serii Giants of the Ice Age można nabyć u dealerów na rynku pierwotnym, albo ewentualnie na rynku wtórnym – od osoby prywatnej lub firmy specjalizującej się w handlu złotem i srebrem. Ze względu na stosunkowo nieduży nakład oraz spore zainteresowanie monetami, są one dostępne w ofercie niewielu sprzedawców. Niemniej jednak, inwestorzy zainteresowani zakupem z łatwością znajdą je w sprzedaży internetowej.

pixel
Pokaż więcej wpisów z Czerwiec 2020